Animacja modelu 3d
Zdjęcia wraku
Wrak F53.21 jest pozostałością w postaci fragmentu burty statku żaglowego zbudowanego z drewna dębowego na przełomie XVI i XVI wieku. Obiekt jest wtórnie przemieszczony względem pierwotnego miejsca depozycji. Z dna morskiego wystaje fragment kadłuba statku zbudowanego z drewna dębowego o długości 10 m i szerokości 4,5 m. Konstrukcja wraku leży na osi pn. wsch. – pd. zach. Obiekt składa się z pasów poszycia mocowanego na styk oraz elementów usztywnienia poprzecznego - wręg o długości do 4,2 m. Elementy konstrukcyjne połączone są kołkami drewnianymi.<a href="https://www.orologireplica.shop">orologi replica</a>
Wrak został odkryty w roku 2010 przez pracowników Wydziału Pomiarów Morskich Urzędu Morskiego w Gdyni.
Wrak zalega na głębokości 4,8 metra w odległości 300 metrów na północny wschód od brzegu Zatoki Gdańskiej na wysokości plaży na Westerplatte.
Badania rozpoznawcze obiektu przeprowadzili archeolodzy z NMM w roku 2010 i 2011. W roku 2019 ekipa badawcza NMM dokonała szczegółowej inwentaryzacji stanowiska wykonując model 3D.
Drewno do budowy jednostki ścięto po roku 1582.
Zdjęcia z badań
Strona "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej" (www.wsw.nmm.pl) powstała w ramach projektu naukowo-badawczego "Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej. Ewidencja i inwentaryzacja podwodnego dziedzictwa archeologicznego" współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.